pondělí 26. ledna 2015

O stránce

Kdo jsem? 

Jsem Myš, která čte od chvíle, kdy se naučila číst, a na internetu funguje od doby, kdy jí zapojili první modem. Ach ty časy, pomalého internetu! Pod nickem T’Sal vystupuji celou řadu let na celé řadě serverů a krom internetové a čtecí posedlosti jsem také milovnicí filmů, seriálů a počítačových her, jejichž žánry se kříží s těmi knižními. Mám svého vlastního tribbla a figurku Severa Snapea, z papíru jsem si vyrobila komunikátor a phaser ze Star Trek TOS, v posteli mě každou noc utlačuje mourovatá kočka a mým životním snem je stát se královnou Fereldenu. Prostě taková normální geek holka, kterých je teď plný internet. 

Proč jsem blog založila? 

Knižní koutek jsem zakládala z několika důvodů, z nichž všechny jsou ryze osobní. Chci si zvěčnit zážitky z četby, které by jinak zůstaly pohřbeny pod dalšími a dalšími knihami, až bych nakonec zcela zapomněla, že jsem nějaký takový příběh četla. Ráda bych také zase jednou zkusila psát něco trochu serióznějšího a objektivnějšího, než jsou historky ze života na mém osobním blogu. A také bych strašně ráda znala názory ostatních čtenářů na knihy, které se na několik hodin staly nedílnou součástí mého života. Takže ano, účelem tohoto blogu je něco tak všedního a všemi blogery milovaného jako jsou komentáře. Komentujte! Komentujte hojně a vesele, dělte se o své dojmy z četby, srovnávejte své názory s mými. Třeba si časem začneme pomáhat v hledání kvalitní a zábavné četby, které není nikdy dost. 

Co zde bude/je za knihy? 

Jak můžete vidět na předem načrtnutých žánrech, čtu spíše sci-fi a fantasy. Fantastika tvoří takových 70 % mé četby, a proto i zde bude drtivá většina recenzí na různé fantasmagorie, které nemají nic společného se životem, jak by řekli milovníci reálna. S těmito kategoriemi úzce souvisí i komiks, kterému jsem zatím přisoudila jednu malou vlastní kategorii. Sama s ním teprve začínám, mám za sebou pár opatrných krůčků, a proto nedokáži odhadnout, nakolik často se bude objevovat v mém seznamu četby. Předem však upozorňuji, že nejsem pláštěnkářský typ. 

O zbylých 30 % mého času se pak dělí beletrie britského a japonského původu. Obojí mi zůstalo jako koníček ze studií, a protože tuto část své knihovny dosud chovám v hluboké úctě, i ona zde bude mít svou vlastní přihrádku. Cílem blogu je pro mě shromáždit zážitky z veškeré četby, kterou uznám za dostatečně vhodnou. Nechci se proto omezovat žánrově. Z toho důvodu jsem zavedla i kategorii Všechochuť, kde přistane všechno, co mi nějakou náhodou zkříží cestu a nehodí se jinam. Současná i klasická světová beletrie, literatura faktu, prostě všechno možné. 

Především ale sci-fi a fantasy. 

Jak se se mnou spojit? 

T’Salina zpovědnice je můj osobní blog, na který s menší či větší pravidelností píšu už asi devět let. Pokud chcete vědět, kdo jsem, tady máte možnost. 

T’Sal Mei je můj nick na Facebooku. Ano, jsem too mainstream a nechávám se ovládat davem – mám FB. Zprávy mi mohou odesílat i lidé, s nimiž se facebookově nekamarádím, takže tuto cestu klidně využijte k poslání jakýchkoliv svých dotazů, připomínek nebo názorů. 

Můj profil na Databázi knih by tu také neměl chybět. Knihy, které vlastním, které jsem přečetla, které číst chci, mé komentáře k nim. To vše zde najdete na jednom místě. 

A pokud máte raději tradičnější způsoby komunikace, jsem všude: 

MSN: tsal-sama@hotmail.com 
ICQ: 485-333-934 
Skype: tsal_sama 
E-mail: T-Sal@seznam.cz

Žádné komentáře: